niedziela, 4 września 2016

LŚNIJ JAK DIAMENT!

Istnieje na świecie mnóstwo kobiet, które radzą sobie w każdej sytuacji. Królowe konwersacji i błyskotliwości. Zawsze potrafią dobrać odpowiedni temat, rozbawić towarzystwo i rozluźnić atmosferę. Chyba każda z nas chciałaby mieć taką umiejętność. Są też takie z nas, które wolą spędzać czas na kanapie z książką lub laptopem, myśląc, co by tu zrobić, żeby wieczór stał się trochę ciekawszy. A kiedy już postanowią wyjść z domu, rozmowa z pierwszą lepszą osobą w ogóle się nie klei i zapada niezręczna cisza. Co w takiej sytuacji robić?

Oczywiście odpowiedź jest prosta i przewidywalna. Trenować! Sztukę konwersacji można doskonalić, a kiedy już ją posiądziemy, okaże się, że w oczach innych będziemy wypadać jako przyjazne i godne zaufania. Przyciągniemy do siebie ludzi, a oni zaczną nas też lepiej traktować. Opłaca się?

Niestety ciągłe porównywanie się z innymi i idealne modele promowane w mediach sprawiają, że stajemy się nieśmiali i nie wierzymy do końca w swoje możliwości. Wszystko zaczyna się w naszej głowie, więc jeśli będziemy postrzegać się za sympatyczną, zdecydowaną osobę, inni także to w nas dostrzegą.  Pamiętaj o kilku zasadach takich jak uśmiech, swobodna postawa (nie krzyżuj rąk) i czynny udział w rozmowie. Nie dominuj rozmówcy, daj mu opowiedzieć o sobie, przytakuj i zadawaj pytania. Nigdy nie zaglądaj do smartfona, nie przerywaj w pół słowa i nie rozglądaj się w poszukiwaniu lepszej rozrywki. Zacznij od wykorzystywania zwykłych sytuacji, np. wymiana zdań i uśmiechów z hostessą w sklepie lub rozmowa z nieznajomym w poczekalni. Takie małe sukcesy zbliżą Cię do pełnego otwarcia na innych.  Trzymam kciuki! 9 komentarzy:

 1. Nie warto się porównywac do innych, racja :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne zdjęcia :)
  ysiakova.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Beautiful words! Great post!
  Would you like to follow each other? Follow me on Blog and Google+ and I'll follow you back!
  Blog ♡Reckless diary by Anya Dryagina♡
  My ♡Instagram♡

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda że sztukę konwersacji można w sobie rozwinąć za pomocą małych kroczków, takich jak przypadkowa rozmowa z nieznajomymi ;)


  Mój blog - HELLO-WONDERFUL
  Pozdrawiam cieplutko:*

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydałoby mi się potrenować trochę tę sztukę konwersacji, a raczej przebić moją nieśmiałość. :/ O tak, uśmiech jest podstawą! Drugie zdjęcie jest przeurocze. =) Arleta

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj chciałabym być królową konwersacji ;)
  http://anne-cucito.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Jedyne co mi sie rzuca w oczy to twoja świecąca gęba, sorki :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie nic Cię tu nie zatrzymuje. Przynajmniej lśnię jak diament :*

   Usuń
 8. Dobrze to napisałaś :)

  xjessi-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń