poniedziałek, 24 kwietnia 2017

arguement // yoshop

Znam osoby, które potrafią za wszelką cenę doprowadzić do kłótni. Czasem zdarza się, że nie mają racji, lecz zawzięcie bronią swoich przekonań. Przepełnia je chęć pokazania innym swojej opinii i udowodnienia prawdziwości swojego zdania. Czy jednak takie kłótnie i sprzeczki mają sens? Czy prowadzą do czegoś oprócz nieprzyjemnej wymiany zdań i pogorszenia stosunków?
Myślę, że w większości osoby takie mają to w naturze. Nie potrafią podejść do sprawy ze spokojem, wysłuchać drugiej osoby. Zależy im na pokazaniu wyższości. Nie uczą się na błędach i nie starają się załagodzić sytuacji, jedynie pogarszają atmosferę. Myślę, ze nie jest to cecha godna pozazdroszczenia, jest ona jednak do zredukowania.
Wystarczy pomyśleć przez chwilę o celu naszej sprzeczki. Nie przynosi nam ona zazwyczaj żadnych korzyści, jedynie straty. Dlatego warto się zastanowić, czy naprawdę nie umiemy powstrzymać się od komentarza i przemilczeć pewnej kwestii? Z pewnością czymś bardziej wartościowym będzie dyskusja, w której weźmiemy pod uwagę zdanie drugiej osoby. Czasem lepiej jest zachować spokój i nie wchodzić w zbędne konflikty.

 sweter-golf KLIK   zegarek KLIK

7 komentarzy:

 1. Super klimat zdjęć:)))
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, znam takie osoby :) KLIK: 18.01, 4.23

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami kłótnie są potrzebne, aby docenić uśmiech. Nie ma szczęścia bez nienawiści. Bierze się ona z bliskości do drugiej osoby. Bo przecież zazwyczaj nie kłócimy się z osobami na których nam nie zależy, bo po co (nie mówię o takich zwykłych spinach, tylko o kłotniach).
  Jednak znam takie osoby jak wymieniłaś. Uparte, za wszelką cenę dążące do swojej racji nawet gdy nie jest to prawda. Czasami mogliby wychillować

  pozdrowionka, mega podoba mi się klimat twoich zdjęć, boskie!
  Mój BLOG

  OdpowiedzUsuń
 4. przepiękne zdjęcia <3
  po klikane
  18.01
  4.23
  zapraszam
  mój blog |KLIK|

  OdpowiedzUsuń
 5. piekne zdjęcia i mądrze napisane !<3
  Pozdrawiam cieplutko.
  stay-possitive.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. U takich osób ciężko jest z tym myśleniem niestety.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak to prawda, czasem lepiej jest posłuchać drugiej osoby :)
  Świetne zdjęcia <3
  Oczywiście, pomagam-klikając.
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń