sobota, 26 listopada 2016

NOWY KANON PIĘKNA

Coraz więcej dziewczyn chce mieć idealne kształty, profesjonalny makijaż i oryginalne ubrania niczym gwiazdy social mediów. Już nie ikony kina czy mody inspirują nas i dyktują standardy piękna, lecz Instagramowe trendy. Dzięki nim, popularne stało się konturowanie ust i twarzy, stosowanie samoopalaczy i dbanie o szczupłą figurę. Współczesny ideał opiera się na atletycznej sylwetce, z zarysowanymi mięśniami i idealnymi proporcjami. Albo wręcz odwrotnie: kobiecej, z talią osy i pokaźnym biustem. Czy jest to możliwe do osiągnięcia?
Powiększone usta, wydłużone rzęsy, to coś, o czym marzy coraz więcej dziewczyn. Ale przecież tego typu proporcje nie występują w naturze i są zawdzięczane wielu kosztownym zabiegom. Wolimy naturalność, czy sztuczną perfekcję? Co Wy sądzicie na temat nowych kanonów piękna w internecie?

13 komentarzy:

 1. Oczywiście- głupota. Idąc tym tropem, jakby każdy tak chciał to na Ziemi będą same klony. Chociażby usta i brwi to charakterystyczne części twarzy.. Moim zdaniem bez sensu jest kogoś kopiować, a do tego niekiedy te usta czy brwi tak śmiesznie wyglądają.. Media niestety tak na nas działają. Tylko trzeba odbierać je w inny sposób i dążyć do perfekcji samej siebie, a nie jakiejś gwiazdki ;)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem to beznadziejne. Widzimy te wszystkie modelki a potem się dziwimy, że połowa lasek dostrzega w sobie niedoskonałości. Każdy je ma, ale są rzeczy naturalne. Rozstępy, dwie inne pierwsi. Dosratamy, dojrzewamy i nasze ciało się zmienia. Szkoda tylko, że już w wieku gimnazjalnym próbujemy się tak zmieniać:/Makijaż podoba mi się jednak sama nie zrobiłabym sobie takich brwi czy wykonkurowała twarzy. Wszystko z umiarem.
  Pozdrawiam
  jestem-folta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Te dziewczyny sa ładne, ale jak patrzę na niektóre to sobie myślę, Boże co za tapeciary. No bo raczej nie sądze, że spotkasz taką osobę na żywo czy coś. Dla mnie naturalność jest o wiele ładniejsza niż taka sztuczna dziewczyna...

  londonkidx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. ważne jest nie dążyć by wyglądać jak ktoś inny, tylko dążyć do najlepszej wersji samej siebie :) zdrowo jest, ćwiczyć, zbać o skórę, rozwijać się intelektualnie, dużo się uśmiechać i cieszyć się życiem

  dressupwithpatt.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz tak jest, że kopiuje się to co jest w "modzie". Wszystko co ładnie wygląda jest pożądane i upragnione. Wiele dziewczyn chce naśladować i wyglądać jak "instagramowe piękności". Ładna buzia, perfekcyjny makijaż..brwi..usta..najlepsze ubrania..bycie fit..teraz to jest najważniejsze...Zatraca się poczucie własnego ja, traci się własną osobowość i tworzą się szeregi podobnych do siebie dziewczyn... To problem XXI w. Niestety przybiera on na sile i jest coraz gorzej.. Najgorsze jest to, że nie robi się czegoś dla siebie tylko żeby być na topie, żeby inni zazdrościli itp.
  Post bardzo ciekawy :)

  Zapraszam-Mój blog
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Coraz więcej dziewczyn chce mieć idealne kształty, profesjonalny makijaż i oryginalne ubrania niczym gwiazdy social mediów."
  Zgadzam się z tym w 100% :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie wzoruje się nowy kanon, w tym co mówisz jest wiele prawdy, zastanawiam się, czy te trendy pójdą krok dalej i zapiszą się jakoś w historii
  Pozdrawiam,Madda
  blog ->klik

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że takie hmm.. 'instagramowe ikony' powinny być co najwyżej inspiracją. Naturalność jest moim zdaniem ważna. Rozumiem, że czasami wypada mocniej się pomalować, wtedy jak najbardziej - instagram się przyda, ale jeśli chodzi o codzienny wygląd... Lepiej chyba postawić na coś bardzoiej naturalnego. Z sylwetką uważam, że źle robią wszystkie te osoby nadmiernie eksponujące swoje kobiece kształty, ale osoby które ćwiczą wstawijąc zdjęcia np. z odkrytym brzuchem motywują :)
  💦 YOZIZIRA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 9. To smutne, że każdy próbuje podążać za tym...co widzi w telewizji, czy w sieci. Zapominamy o sobie, a przecież każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju. I to właśnie jest piękne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mi osobiście bardzo podobają się te kanony piekna ;)
  Mogłabyś u mnie poklikać ? :)
  https://marrstyle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny post!
  Może wspólna obserwacja? :)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja osobiście wolę mieć te parę kilo więcej, być sobą i ubierać się jak lubię. Niż wyglądać sztucznie i jak każda inna.

  Pozdrawiam kochana :* glamcia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Oczywiście, każda kobieta chciałaby być tak zadbana, ale kiedy znaleźć na to czas. 8 godzin pracy, później 2h siłowni, poranny make-up godzina, wieczorna pielęgnacja ze dwie a gdzie jeszcze inne obowiązki bardziej przyziemne? Jak pranie, sprzątnie czy gotowanie?

  jzabawa11.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń